Sportovní pravidla Malé kopané

 

Hřiště

Hrací plocha musí mít tvar obdélníku. Pomezní čára musí být vždy delší, než čára branková.
Délka: minimum 44 m, maximum 54 m.
Šířka: minimum 24 m, maximum 30 m.

Vyznačení hrací plochy

Hrací plocha musí být vyznačena dobře viditelnými čarami nejvýše 8 cm širokými, které však nesmějí tvořit žlábek ve tvaru písmene V. Delší ohraničující čáry se nazývají pomezní čáry, kratší jsou brankové čáry. V každém rohu hrací plochy se umístí praporek připevněný na tyči nejméně 150 cm vysoké a nahoře zaoblené. Vzhledem ke krátkosti hřiště se středové praporky nepoužívají. Střed hrací plochy musí být vyznačen vhodnou značkou (středová značka, kolem středu se vyznačí středový kruh o poloměru 3 metry.

Povrch hrací plochy

Povrch hrací plochy musí být rovný. Užití dřeva nebo umělé hmoty se doporučuje jen v případě překrytí betonu nebo asfaltu. Lze hrát i na umělém trávníku nebo na speciálním koberci.

Branky

Vnitřní strany brankových tyčí jsou od sebe vzdáleny 3 m. Brankové tyče jsou spojeny břevnem,jehož spodní strana je 2 m nad hrací plochou. Brankové tyče a břevno musí mít stejnou šířku a tloušťku, která nesmí být větší než 8 cm. Sítě se upevňují k brankovým tyčím a na břevně zezadu.

Asociace malého fotbalu

Více informací naleznete na stránkách www.malyfotbal.cz

Pravidla malé kopané (malého fotbalu) v PDF (1,4 MB) ke stažení zde

 

Hrací plocha Velikost hřiště pro malou kopanou

lajnovani mala kopana

 

Multifunkční hřiště

multi

Stěrkové akrylátové povrchy jsou ideální pro venkovní i vnitřní sportovní povrchy, které vytváří kvalitní sportovní povrch pro bezpečný sport. Použitím tohoto povrchu prodlužujete životnost sportovního povrchu.

multi 3Ideální pro tenis, basketbal, volejbal, nohejbal, házenou a další míčové i raketové sporty. Vhodné i pro cyklistiku, kolečkové brusle a další.

Více k multifunkčnímu hřišti 

 

Školní areály

areal

Trávník se používá jako náhrada klasických sportovních povrchů (tenisu, fotbalu), zejména přírodního trávníku, antukového povrchu, betonových či asfaltových ploch, pružné gumové podložky.

deti 3Je i náhradou přírodního trávníku v interiérových i exteriérových aplikacích (hotely, okolí bazénů, balkóny, dětské koutky, atd.).

Více ke školním areálům 

 

Sportovní haly

hala

Trávník se používá jako náhrada klasických sportovních povrchů (tenisu, fotbalu), zejména přírodního trávníku, antukového povrchu, betonových či asfaltových ploch, pružné gumové podložky.

hala 3Je i náhradou přírodního trávníku v interiérových i exteriérových aplikacích (hotely, okolí bazénů, balkóny, dětské koutky, atd.).

Více k sportovním halám