Sportovní pravidla házené

 

Velikost házenkářského hřiště

Hrací plocha je obdélník o rozměrech 40 x 20 m. Délka stran by měla být zkontrolována přeměřením délky obou úhlopříček. Jejich délka mezi vnějšími rohy by měla být 44,72 m. Délky úhlopříčky jedné poloviny hrací plochy mezi vnějšími rohy u středové a postranní čáry by měla činit 28,28 m.

Značení a čáry

Hrací plocha se ohraničuje značením čárami (liniemi). Brankové čáry (mezi tyčemi branky) jsou, stejně jako tyče samotné, široké 8 cm, všechny ostatní čáry mají šířku 5 cm. Čáry, které ohraničují vedle sebe ležící části hrací plochy, mohou být nahrazeny rozdílnými barvami jednotlivých oblastí.

Hrací plochy by měly být vybaveny bezpečnostní zónou o šířce nejméně jednoho metru podél postranních čar a dvou metrů za brankovými-autovými čarami.

Branka

Brankové tyče a břevno musí tvořit obdélník, jehož vnitřní úhlopříčky měří 360,5 cm (nejvýše 361 a nejméně 360 cm, s odchylkou maximálně 0,5 cm u jediné branky).

Český Svaz Házené

Kompletní znění pravidel naleznete na stránkách Českého Svazu Házené

Pravidla házené v PDF (420 kB) ke stažení zde

 

Hrací plocha Velikost házenkářského hřiště

lajnovani hazena

 

Multifunkční hřiště

multi

Stěrkové akrylátové povrchy jsou ideální pro venkovní i vnitřní sportovní povrchy, které vytváří kvalitní sportovní povrch pro bezpečný sport. Použitím tohoto povrchu prodlužujete životnost sportovního povrchu.

multi 3Ideální pro tenis, basketbal, volejbal, nohejbal, házenou a další míčové i raketové sporty. Vhodné i pro cyklistiku, kolečkové brusle a další.

Více k multifunkčnímu hřišti 

 

Školní areály

areal

Trávník se používá jako náhrada klasických sportovních povrchů (tenisu, fotbalu), zejména přírodního trávníku, antukového povrchu, betonových či asfaltových ploch, pružné gumové podložky.

deti 3Je i náhradou přírodního trávníku v interiérových i exteriérových aplikacích (hotely, okolí bazénů, balkóny, dětské koutky, atd.).

Více ke školním areálům 

 

Sportovní haly

hala

Trávník se používá jako náhrada klasických sportovních povrchů (tenisu, fotbalu), zejména přírodního trávníku, antukového povrchu, betonových či asfaltových ploch, pružné gumové podložky.

hala 3Je i náhradou přírodního trávníku v interiérových i exteriérových aplikacích (hotely, okolí bazénů, balkóny, dětské koutky, atd.).

Více k sportovním halám