Tenisové kurty: Jistota pro hráče i provozovatele

Uvažujete-li o výstavbě tenisového kurtu, různých typů řešení (např. zakomponování hřiště do krajiny či výstavba tenisového kurtu na soukromém pozemku) a cenových relací, poskytneme vám v této záležitosti odborné informace. Jsme tu pro vás, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

 

Výstavba tenisových kurtů

S výstavbou tenisových kurtů máme značné zkušenosti. Realizovali jsme také tenisové dvorce ve vnitřních halách a jsme schopni dodat také montované vnitřní tenisové haly na klíč od firmy POLAK CZ s.r.o. Výhodou těchto montovaných hal jsou nízké pořizovací a provozní náklady, snadná instalace, minimální údržba. Rádi vám poradíme s výběrem vhodného povrchu pro tenisové hřiště. Zpracujeme projektovou dokumentaci, zajistíme poradenskou činnost, dodávku a montáž tenisových povrchů (s tím také související případný servis). Tenisové hřiště přizpůsobíme požadavkům zákazníka, hráčským schopnostem i rozpočtu investora.

Naším cílem je poskytnout zákazníkům vysoký komfort při hře. Používáme špičkovou technologii a kvalitní materiály.

Obliba "bílého" sportu

Tenis patří mezi nejoblíbenější sportovní disciplíny, tak proč si ho nedopřát? Tenisový kurt se stává nejen místem sportovním, ale také společenským pro setkání rekreačních hráčů i profesionálů.

tenis

Na co se zaměřit:

 • finanční náročnost celé realizace
 • budoucí životnost kurtu
 • nároky na údržbu
 • nároky na technické vlastnosti
 • délka záruky od dodavatele
 • vhodnost povrchu ze zdravotního hlediska
 

Sportovní povrchy pro tenisové kurty

Existuje nepřeberné množství povrchů pro tenisové kurty (umělý trávník, polyuretan, antuka, akrylátová stěrka, dlaždice). Kvalitní povrch pro tenis je nezbytný. Vyvstává otázka, zda vybudovat antukový kurt či dát přednost umělému povrchu. Moderní umělé povrchy a trávníky představují ideální řešení. Vyhovují ekonomickým i estetickým nárokům. Jsou vhodné pro vrcholové sportovce i amatérské hráče.

Polyuretanové povrchy pro tenis

epdmPředstavují vysoce kvalitní elastický povrch. Aplikuje se na asfaltový či betonový podklad. Tyto povrchy jsou neprašné. Nepředstavují zdravotní riziko pro kloubní aparát sportovců. Na výběr lze zvolit z umělých povrchů Conipur 2S či Conipur EPDM. Oba povrchy jsou vodopropustné.

Polyuretanové povrchy

Umělá tráva

umela travaUmělé trávníky se vsypaným křemičitým pískem určené pro tenis se vyznačují nižší výškou vlákna. Tento umělý povrch je neprašný a společně s polyuretanovými umělými povrchy zaručuje kvalitu ze hry. Mezi nejčastěji používané trávníky pro tenis můžeme doporučit umělý trávník Fast Track 15, 18, 10, Court 15, Deporte 12, Padel 12 a Basic 20. Umělé trávníky se stávají čím dál více oblíbeným povrchem pro hru tenisu. Takovýto povrch je nenáročný na údržbu, je barevně stálý a lze na něm hrát tenis 24 hodin denně.

Umělé trávníky

 

Akrylátové stěrky

sterkyStěrkové akrylátové povrchy jsou ideální pro venkovní i vnitřní sportovní povrchy, které vytváří kvalitní sportovní povrch pro bezpečný sport. Použitím tohoto povrchu prodlužujete životnost sportovního povrchu.

Ideální pro tenis, basketbal, volejbal, nohejbal, házenou a další míčové i raketové sporty. Vhodné i pro cyklistiku, kolečkové brusle a další.

Akryltové stěrky

Antuka

antukaV případě antukového tenisového kurtu jsou výhodou nižší pořizovací náklady a herní vlastnosti povrchu, které vyhovují většině hráčů. Nevýhodou antukového kurtu je náročná údržba (příprava před sezónou, každodenní údržba, zazimování). Na antuce lze také hrát poměrně krátkou hrací sezónu. Povrch je prašný a při suchém a větrném počasí dokáže antuka zašpinit široké okolí. Aby antuka neprášila, je zapotřebí udržovat ji stále ve vlhkém stavu.

 

 

Klasifikace vlastností povrchu

ITF a certifikace

Všechny nabízené typy sportovních povrchů splňují platné normy a certifikáty. Jsou prověřeny nezávislými instituty, sportovními svazy a organizacemi.

Povrchy pro tenisové kurty mají mezinárodní certifikaci ITF (Mezinárodní tenisová federace). Vyznačují se dlouhodobou životností a minimální údržbou.

 

Kategorie určují tvrdost povrchu a od toho odvezenou rychlost povrchu (odskoku):

itf-11 pomalé / slow

Zahrnují většinu antukových dvorců a další typy z neodráživého minerálního povrchu.

 

itf-44 středně-rychlé / medium-fast

Zahrnují většinu tvrdých dvorců s různými akrylátovými nátěry a umělou trávou.

 

itf-22 středně-pomalé / slow-medium

Zahrnují většinu dvorců s různými umělými trávníky a některé textilní povrchy.

itf-55 rychlé / fast

Zahrnují nejtvrdší povrchy, především akrylátové nátěry a plastové dlaždice.

 

itf-33 střední / medium

Zahrnují většinu dvorců s akrylátovým nátěrem, přírodní trávou, umělým trávníkem a polyuretanovými povrchy.

 

Realizace tenisového kurtu

Nahlédněte do naší fotogalerie. Realizovali jsme již několik tenisových hřišť:

Letkov: sportovní areál Pohoda

ref1sref2s

Čímice

ref3sref4s

Bezděčín: sportovní hala

ref6sref5s

Krutěnice

ref7sref8s

 

Rozměry kurtu a barevné provedení

Standardní rozměr tenisového kurtu je o rozměrech 18 x 36 m. Dvorec pro dvouhru je obdélník 23,77 m dlouhý a 8,23 m široký. Pro čtyřhru je dvorec široký 10,97 m.

Barevné provedení tenisového kurtu si volí zákazník. Standardně tvoří 1 barvu střed tenisového dvorce (u umělé trávy barva červená) a 1 barvu okrajové pole dvorce (u umělé trávy barva zelená). U polyuretanových sportovních povrchů je na výběr širší barevná škála.

lajnovani tenis

 

Osvětlení tenisového kurtu

S vhodným výběrem osvětlení vám rádi poradíme. Osvětlení u tenisu se řídí striktně danými pravidly a dle tříd (liga, přebor, trénink). Pro osvětlení tenisových kurtů se používají nejčastěji pevné stožáry se stupadly, sklápěcí či s upevněním přímo na oplocení. Výška stožárů se stanovuje dle rozměrů tenisového kurtu. Výstavba umělého osvětlení umožní využívat tenisový kurt i v pozdních večerních hodinách. Hráčům i divákům nabízí nový zajímavý zážitek.

 

I. stupeň

osvetleni-1s

Příklad osvětlení

 • Úroveň osvětlení: I. třída
 • Počet světlometů na stožár: 2 ks
 • Svítidlo: 2000 W
 • Celkem světlometů: 8 ks
 • Výška stožárů: 12 m
 • Počet stožárů: 4 ks

II. stupeň

osvetleni-2s

Příklad osvětlení

 • Úroveň osvětlení: II. třída
 • Počet světlometů na stožár: 2 ks
 • Svítidlo: 1000 W
 • Celkem světlometů: 8 ks
 • Výška stožárů: 8 m
 • Počet stožárů: 4 ks

III. stupeň

osvetleni-3s

Příklad osvětlení

 • Úroveň osvětlení: III. třída
 • Počet světlometů na stožár: 2 ks
 • Svítidlo: 400 W
 • Celkem světlometů: 12 ks
 • Výška stožárů: 8 m
 • Počet stožárů: 6 ks
 

Oplocení tenisového kurtu

Bez oplocení by tenisový kurt nemohl fungovat. Na výběr vám můžeme nabídnout hned z několika typů oplocení. Nabízíme ucelenou řadu, vyznačující se robustní konstrukcí, elegantním designem, detailním zpracováním. Používáme kvalitní materiály s trvanlivou povrchovou úpravou. Součástí tenisového dvorce mnohdy bývá také tenisová tréninková zeď.

Nabízíme 5 typů oplocení

Každý se vyznačuje jinými vlastnostmi a je určen pro jiné nasazení

 

Mohlo by vás zajímat

Sportovní povrchy pro tenis

povrchy pro tenis

Tenisové kurty mohou být postaveny na různých typech sportovního povrchu. Polyuretanové povrchy, akrylátové stěrky, plastové dlaždice, umělá tráva.

Nabídka povrchů 

Sportovní pravidla pro tenis

pravidla pro tenis

Velikost hrací plochy, lajnování, předpisové sportovní vybavení.

Pravidla pro tenis 

Oplocení sportovišť

oploceni

Ucelená řada oplocení sportovišť vyznačující se robustní konstrukcí, elegantním vzhledem, použitím kvalitních materiálů s trvanlivou povrchovou úpravou a pečlivým a detainím zpracováním.

Oplocení sportovišť