Sportovní pravidla futsalu

 

Futsal se díky podpoře FIFA a UEFA v posledních letech velmi intenzivně rozvíjí a to ve všech oblastech a logicky tedy i v oblasti pravidel. Pravidla reagují na přerod futsalu v televizní sport, ve sport hraný v bouřlivém prostředí, ve sport hraný specialisty ve stále vyšším tempu a při stále vyšší taktické vyspělosti.

Hrací plocha

Rozměry

Hřiště musí mít tvar obdélníku - délka hrací plochy musí být větší než šířka. Délka hřiště je 25 - 42 m, šířka hřiště je 15 - 25 m. Při mezinárodních utkáních jsou povinné tyto rozměry hrací plochy: délka 38 - 42 m, šířka 18 - 22 m.

Vyznačení hrací plochy

Hřiště musí být vyznačeno zřetelnými čarami, širokými 8 cm, podle výkresu. Tyto čáry jsou součástí území, které vyznačují. Delší čáry ohraničující hřiště se nazývají postranními čarami, kratší čáry se nazývají brankovými čarami. Hřiště je rozděleno příčně na dvě stejné poloviny středovou čárou. Střed hřiště bude vyznačen vhodnou značkou a kruhem o poloměru 3 m. Na každé brankové čáře 5 m od rohového čtvrtkruhu musí být vyznačena nejméně 10 cm dlouhá čára vedená směrem ven ze hřiště.

Povrch hrací plochy

Povrch musí být hladký, rovný a nedrsný (neabrasivní). Doporučuje se použití dřevěného nebo umělého materiálu. Beton a asfalt jsou zakázány!

Rozhodnutí KF ČMFS: Použití přírodního či umělého trávníku, případně půdy je povoleno pro domácí soutěže, nikoliv pro mezistátní a mezinárodní utkání.

Branky

Branky jsou umístěny ve středu každé brankové čáry a skládají se ze dvou vertikálních tyčí, vzdálených od sebe 3 m (vnitřní rozměr), spojených horizontálním břevnem, jehož spodní okraj je 2 m od země (podlahy). Šířka a hloubka tyčí i břevna musí být maximálně 8 cm. Sítě musí být pečlivě připevněny k tyčím i břevnům úchyty na jejich zadní straně a musí být vypnuty tak, aby neohrožovaly bezpečnost hráčů. Hloubka branky - vzdálenost od brankové čáry k zadnímu uchycení sítě - je minimálně 80 cm a maximálně 100 cm.

Odkazy

Více informací naleznete na stránkách www.fotbal.cz

Pravidla futsalu v PDF (136 kB) ke stažení zde

 

Hrací plocha velikost a lajny pro futsal

lajnovani futsal

 

Multifunkční hřiště

multi

Stěrkové akrylátové povrchy jsou ideální pro venkovní i vnitřní sportovní povrchy, které vytváří kvalitní sportovní povrch pro bezpečný sport. Použitím tohoto povrchu prodlužujete životnost sportovního povrchu.

multi 3Ideální pro tenis, basketbal, volejbal, nohejbal, házenou a další míčové i raketové sporty. Vhodné i pro cyklistiku, kolečkové brusle a další.

Více k multifunkčnímu hřišti 

 

Školní areály

areal

Trávník se používá jako náhrada klasických sportovních povrchů (tenisu, fotbalu), zejména přírodního trávníku, antukového povrchu, betonových či asfaltových ploch, pružné gumové podložky.

deti 3Je i náhradou přírodního trávníku v interiérových i exteriérových aplikacích (hotely, okolí bazénů, balkóny, dětské koutky, atd.).

Více ke školním areálům 

 

Sportovní haly

hala

Trávník se používá jako náhrada klasických sportovních povrchů (tenisu, fotbalu), zejména přírodního trávníku, antukového povrchu, betonových či asfaltových ploch, pružné gumové podložky.

hala 3Je i náhradou přírodního trávníku v interiérových i exteriérových aplikacích (hotely, okolí bazénů, balkóny, dětské koutky, atd.).

Více k sportovním halám