Multifunkční hřiště: Totální nasazení

Víceúčelová hřiště jsou skvělou volbou pro co nejvyšší počet sportovních aktivit a hru několika druhů sportů - to vše na jednom místě. Na menším prostoru lze skloubit několik sportovišť najednou. Neváhejte nás kontaktovat. Zajistíme pro vás kompletní, ideální řešení pro výstavbu víceúčelového hřiště - od návrhu až po realizaci.

Díky své multifunkčnosti se stávají tato hřiště velmi oblíbeným místem - sportovním i kulturním. Vyzdvihnou úroveň dané obce či města.

Za použití barevného odlišení hraničních čar lze na jediném prostoru zkombinovat několik sportů. Víceúčelové hřiště lze využít pro míčové hry, volejbal, basketbal, nohejbal, florbal, malou kopanou, tenis či házenou. Umožňují široké sportovní vyžití - rekreační i výkonnostní hru.

Své uplatnění naleznou také pro potřeby škol, školek, sportovních oddílů, spolků či veřejné společnosti. Značné oblibě se tyto systémy těší v oblasti školních hřišť a sportovišť.

volej

 

Sportovní povrchy pro multifunkční hřiště

Námi používané sportovní umělé povrchy jsou vhodné jak pro výstavbu nového hřiště, tak i pro rekonstrukci stávajícího sportovního zařízení.

Výhodou jsou také nízké nároky na údržbu.

EPDM

epdmNejčastěji používanými sportovními umělými povrchy pro víceúčelová hřiště jsou polyuretanové sportovní povrchy. Umělý povrch Conipur EPDM zaručí bezpečnost hráčů a skvělý pocit ze hry. Všechny námi nabízené sportovní povrchy pro víceúčelová hřiště splňují standardy a normy DIN 18035 část 6/7 a jsou certifikovány pro jednotlivé druhy sportů.

Conipur EPDM

Umělá tráva

umela travaPro výstavbu víceúčelového hřiště používáme také moderní umělé trávníky, které jsou nejen vysoce odolné a lehce udržovatelné, ale mají schopnost tlumit nárazy. Pro sportovce jsou tak šetrným a vhodným umělým povrchem.

Umělé trávníky

 

Dlaždice

dlazdiceDlaždice jsou mimořádně odolné a zajišťují vynikající trakci za každého počasí a bezpečnost během celého roku. Vyzkoušejte ověřenou technologii tlumení nárazů.

Jejich pružný design, rozličné barvy a možnosti pokládky umožňují jejich úspěšnou aplikaci ve venkovních i vnitřních podmínkách.

Plastové dlaždice

Akrylátové stěrky

sterkyStěrkové akrylátové povrchy jsou ideální pro venkovní i vnitřní sportovní povrchy, které vytváří kvalitní sportovní povrch pro bezpečný sport. Použitím tohoto povrchu prodlužujete životnost sportovního povrchu.

Ideální pro tenis, basketbal, volejbal, nohejbal, házenou a další míčové i raketové sporty. Vhodné i pro cyklistiku, kolečkové brusle a další.

Akryltové stěrky

 

Lajnování multifunkčního hřiště

Vždy záleží na velikosti víceúčelového hřiště. Lajnování v tomto případě není striktní a nemusí vycházet přesně z pravidel pro multifunkční hřiště.

lajnovani multifunkce

Sportovní pravidla

Realizace multifunkčního hřiště

Nahlédněte do naší fotogalerie. Realizovali jsme již několik multifukčních hřišť:

Krásná u Aše

ref1sref2s

Trhový Štěpánov

ref5sref6s

Svitavy

ref7sref8s

Pardubice

ref9sref10s

 

Oplocení sportovišť

Jelikož je oplocení nezbytnou součástí hřiště, nelze ho opomíjet. Na výběr z několika typů oplocení.

Naše oplocení se vyznačuje robustní konstrukcí, elegantním vzhledem, použitím kvalitních materiálů s trvanlivou povrchovou úpravou a pečlivým a detainím zpracováním.

 • Oplocení z ocelových jeklů - vysoce odolné, trvanlivý typ oplocení.
 • Oplocení z pletiva - vhodné především pro tenisové kurty, kdy je pletivo zachyceno na vodící tyče.
 • Hrazení a plotové panely - vhodné pro víceúčelová hřiště, odolné oplocení.
 • Síťové oplocení - zamezení hluku, tlumení nárazů míčem, funkční a cenově dostupný typ oplocení.
 • Mantinely se sítí - vhodné pro hokej a hokejbal (navrácení míče zpět do hry).

Nabízíme 5 typů oplocení

Každý se vyznačuje jinými vlastnostmi a je určen pro jiné nasazení

 

Osvětlení sportovišť

Pro celodenní využití víceúčelového hřiště je zapotřebí myslet na umělé osvětlení, které umožní pohyb na hřišti i v zimních měsících. Velmi záleží na volbě vhodného typu osvětlení, jeho hladiny a intenzity, ale také správných venkovních svítidel.

I. stupeň

osvetleni-1s

Příklad osvětlení

 • Počet světlometů na stožár: 2 ks
 • Svítidlo: 2000 W
 • Celkem světlometů: 8 ks
 • Výška stožárů: 12 m
 • Počet stožárů: 4 ks

II. stupeň

osvetleni-2s

Příklad osvětlení

 • Počet světlometů na stožár: 2 ks
 • Svítidlo: 1000 W
 • Celkem světlometů: 8 ks
 • Výška stožárů: 8 m
 • Počet stožárů: 4 ks

III. stupeň

osvetleni-3s

Příklad osvětlení

 • Počet světlometů na stožár: 2 ks
 • Svítidlo: 400 W
 • Celkem světlometů: 8 ks
 • Výška stožárů: 8 m
 • Počet stožárů: 4 ks
 

Mohlo by vás zajímat

Pravidla pro multifunkční hřiště

sportovní pravidla

Typickým rysem multifunkčního hřiště jsou nalajnované hraniční čáry několika druhů sportu na jedné hrací ploše. Ty jsou od sebe barevně odlišeny.

Sportovní pravidla 

Povrchy pro multifunkční hřiště

povrchy pro multifunkční hřiště

Multifunkční hřiště mohou být postaveny na různých typech sportovního povrchu. Polyuretanové povrchy, akrylátové stěrky, plastové dlaždice, umělá tráva.

Nabídka povrchů 

Oplocení sportovišť

oploceni

Ucelená řada oplocení sportovišť vyznačující se robustní konstrukcí, elegantním vzhledem, použitím kvalitních materiálů s trvanlivou povrchovou úpravou a pečlivým a detainím zpracováním.

Oplocení sportovišť